Bing Ads İle Farklı Kitlelere Erişiminizi Sağlıyoruz

Milyonlarca İnsan Bing'te arıyor.
Size ulaştıklarından emin olalım.

İşletmenizi arayan müşterilere ulaşın. Ayda 7,4 milyar kez arama yapan bir hedef kitleyle bağlantı kurmak için Microsoft Arama Ağı’nı kullanın.

Güçlü ağ. Güçlü faydalar.

Sıkça Sorulan Sorular

Microsoft Advertising nasıl çalışır?

Müşteriler arar.
İnsanlar Bing gibi arama motorlarına anahtar kelime denilen arama terimleri girer.

Müşteriler reklamınızı görür.
Reklamınızdaki anahtar kelimeler bir aramayla eşleşirse, reklamınız Bing'deki arama sonuçlarının yanında veya üzerinde görünür.

Müşteriler sizinle iletişime geçer.
Reklamınızı, insanların sizi arayabileceği, web sitenizi ziyaret edebileceği veya doğrudan kapınıza gidebileceği şekilde yapılandırabilirsiniz.

Microsoft Advertising kime ulaşır?

Yetkileri ABD masaüstü arama 36.9% Bing 1 , dünya çapında ve 13,7 milyar aylık arama 2 artı Google ulaşamadığı 45400000 arama ile bağlar. 1 Aslında, tıklamalarımızın yüzde 27'si Microsoft Arama Ağı'na özel aramalardan geliyor. 3
ABD'de, Microsoft Arama Ağı 129 milyon benzersiz arama yapana sahiptir. 1

Microsoft Arama Ağı nedir?

Microsoft Arama Ağı, müşterilerinizin hayatının bir parçasıdır, her gün kullandıkları cihazları, uygulamaları ve siteleri güçlendirir ve en önemli anlarda onlarla tanışır.
Arama yapanlar, Microsoft Arama Ağı'nı Bing'de ve ortak sitelerinde, Windows 10, Cortana ve Office aracılığıyla, ayrıca üçüncü taraf platformlarda ve ortaklıklarda bulur - Amazon'un aygıtlarında arama, Siri için web sonuçları ve Apple aygıtlarında Spotlight Arama veya harita üzerinde binlerce önde gelen web sitesi.

Microsoft Arama Ağı'nın Microsoft Advertising'den farkı nedir?

Microsoft Arama Ağı, Bing ve ortak sitelerden oluşur. İşletmeniz, her gün arama yapan milyonlarca kişiden oluşan geniş ve benzersiz bir kitleye ulaşabileceği yerdir. Bu değerli potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için reklam platformu Microsoft Advertising'i kullanın.

Reklamım nerede görünüyor?

Reklamlarınız Bing, Yahoo ve MSN arama sonuçlarının üstünde veya sağında görünebilir. Ayrıca, reklamlarınızı farklı coğrafi bölgelere, haftanın zamanlarına veya günlerine ve hatta demografiye hedeflemeyi seçebilirsiniz.

Reklam konumumu ne belirler?

Adprive Microsoft Advertising, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılık sistemidir. Reklamınıza yapılan her tıklama başına ne kadar ödemek istediğinize bağlı olarak teklif verirsiniz. Web sayfalarında reklam gösterilecek sınırlı sayıda yer olduğundan, bu alanları açık artırmaya çıkarıyoruz. Reklamlarınızı istediğiniz alana taşımak için diğer reklamverenlere karşı teklif veriyorsunuz. Dolayısıyla, "ayakkabı" anahtar kelimesi için teklif verirseniz, "ayakkabı" için de teklif veren diğer reklamverenlerin tekliflerini geçmeniz gerekecektir. Ne kadar teklif vereceğinizi siz belirlersiniz. Reklam konumunuz, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç şeye dayalıdır:
1. Reklamınız ve web sitenizin aranan terimlere ne kadar yakın olduğu (alaka düzeyi).
2. Teklifinizin Microsoft Advertising açık artırmasındaki diğer tekliflerle karşılaştırması.
3. Bu alanlarda ne kadar güçlüyseniz, en üst reklam konumunu kazanma şansınız o kadar artar.

Microsoft Advertising İşim İçin doğru mu?

Microsoft Advertising ile her türden işletme değer ve başarı bulur. İster yerel aramalara ve yaya trafiğine odaklanın, ister ülke genelinde veya dünyanın dört bir yanından web sitenize trafik çekmek istiyorsanız, Microsoft Advertising'de sizin için çözümler vardır.

Zaten arama sonuçlarında ücretsiz olarak görünüyorum. Neden reklam için ödeme yapmalıyım?

Mevcut müşterileriniz işletmenizi adıyla arayarak sizi arama sonuçlarında bulmanızı kolaylaştırabilir. Ancak, henüz ulaşmadığınız müşterilerin, işletmenizi arama sonuçlarında göstermesi gerekmeyen genel terimleri arama olasılığı daha yüksektir. Alakalı Bing arama sonuçlarının yanında reklam vermek, işletmenizi, aksi takdirde ulaşamayacağınız ilgili müşteriler için ön plana çıkarır.

SEO ve SEM arasındaki fark nedir? Benim için hangisi doğru?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), arama sonuçlarındaki doğal sıralamanızı iyileştirmek için web sitenizi ayarlıyor. Bing veya Yahoo'daki web sitenizin sıralamasını iyileştirmek için ödeme yapamazsınız, bu nedenle bu sonuçları genellikle ücretsiz veya "organik" arama sonuçları olarak adlandırırız.
SEO'dan gelen tıklamalar ücretsizdir. Ancak SEO ayrıca teknik uzmanlık gerektirir ve üzerinde yalnızca sınırlı kontrole sahip olduğunuz bazı faktörleri içerir.
Arama motoru pazarlaması (SEM), ücretsiz (veya "organik") arama sonuçlarının yanında veya üzerinde görünen ücretli reklamcılıktır. Bu ücretli reklamlar, Microsoft Advertising aracılığıyla satın alınır.
SEM tıklamaları için ödeme yaparsınız. Ancak SEM, web sitenizin sonuç sayfalarında ne zaman görüneceği konusunda size daha fazla kontrol sağlar ve ne kadar ödemek istediğinize siz karar verirsiniz. Ve hangi reklamların işe yaradığını ölçebilir ve sonuçlarınızı hızla iyileştirebilirsiniz.
SEO ve SEM arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. İkisini de yapabilirsiniz!

Zamanım sınırlıysa, yine de Adprive Microsoft Advertising'i denemeli miyim?

Evet! 0850 840 6618 * numaralı telefondan bir Adprive Microsoft Advertising uzmanını arayın, sizin için ücretsiz olarak ilk kampanyanızı oluşturacağız. Reklamlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için size ipuçları verecek ve sizi başarıya hazırlayacağız. Yardım etmek için buradayız.

Web siteme daha fazla kişi çekmek için Adprive Microsoft Advertising'i nasıl kullanabilirim?

Daha iyi sonuçlar elde etmek için aşağıda bazı ipuçları verilmiştir:

◦ Bütçenizi ve teklif stratejinizi inceleyin. Reklamlarınız duraklamaya devam ederse, bütçe sınırınız çok düşük ayarlanmış olabilir. Rekabetçi teklifler, reklamınızın web sitenize dikkat çekmek ve daha fazla tıklama almak için güçlü bir konumda kalmasına yardımcı olur.
◦ Hem yer hem de cihazlar (bilgisayar, mobil ve tablet) için hedeflemenizi genişletin.
◦ Reklamlarınızın ve web sitenizin teklif verdiğiniz anahtar kelimelerle alakalı olduğundan emin olun. Terimlerinizi arayan biri işletmeniz için bir reklam görmeyi bekler mi?

Maliyetlerimi nasıl düşük tutabilirim?

İlk içgüdünüz bütçenizi düşürmek olsa da, önce maksimum tekliflerinizi düşürmeyi deneyin. Evet, bu, sitenizi daha az müşterinin ziyaret ettiği anlamına gelebilir. Ancak, kalite puanınızı artırır ve güçlü bir performans geçmişine sahip reklamlar oluşturursanız, daha düşük bir teklifle iyi bir reklam konumu kazanabilirsiniz. Bu, tıklama başına maliyetinizi düşürür ve bütçenizin gerilmesine yardımcı olur.

Microsoft Advertising'in çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Önemli istatistikleri hızlı bir şekilde görmek için hesabınızdaki çok çeşitli performans trendlerini görüntüleyin: reklam tıklamaları, reklamınızın görünme sayısı (gösterimler), harcama, ortalama tıklama başına maliyet, tıklama oranı, ortalama reklam konumu, edinme başına maliyet ve dönüşümler. Ayrıca, kampanyalarınızın ne kadar iyi performans gösterdiğini anlamak için performans raporları da çalıştırabilirsiniz.

Birden fazla reklam yayınlayabilir miyim?

Evet! Aslında onu teşvik ediyoruz. Aynı anda yalnızca bir reklam gösterilir, ancak birden çok reklam yayınlamak, hedef müşterileriniz için en iyi olanı görmek için farklı yaklaşımları test etmenize olanak tanır. Genellikle işletmeler, belirli ürünler veya sayfalar için farklı reklamlar dener.

Nasıl başlarım?

Adprive'a Başvurun.

Hangi anahtar kelimeleri seçmeliyim?

Anahtar kelimelerinizi seçmenize yardımcı olacak birkaç seçeneğiniz var. Öncelikle, müşterilerinizden birinin ürünlerinizi ve tekliflerinizi aramak için kullanabileceği terimleri düşünmek isteyeceksiniz. Bu arama terimleri harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Ardından, daha fazla anahtar kelime bulmak için doğrudan hesabımızdaki araçları kullanabilirsiniz.

Nasıl İyi bir İlan girebilirim?

Aşağıda, reklamınızın öne çıkmasına yardımcı olabilecek birkaç ipucu verilmiştir.

◦ Reklamlarınızın alakalı olmasını sağlayın. Alaka düzeyini artırmanın bir yolu, müşterilerinizin en popüler arama terimlerini reklam başlıklarınızda ve metninizde kullanmaktır.
◦ Ürününüzü farklı kılan şeyleri açıklayın.
◦ Müşterilerinizin dilini kullanın. Tipik müşterinizi çekmesi muhtemel kelimeler ve bir yazı tonu kullanın.
◦ Spesifik olun. Teklif ne kadar net ve spesifik olursa o kadar iyidir. Örneğin, "büyük indirimler" yerine "yüzde 50 indirim" gibi tam bir yüzde belirtin.
◦ Müşterilere hemen reklamınızı tıklamaları için bir neden verin. Müşterileri bir broşür veya danışmanlık istemeye teşvik etmek, ücretsiz bir e-kitap indirmek, bir haber bültenine abone olmak veya sınırlı süreli bir indirimden yararlanmak gibi belirli bir eylem çağrısı sunun.

Scroll to Top